Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki inwalidzkie

Dobry wózek jest jak drogi garnitur. Żeby służył długo i pasował idealnie, należy „skroić go na miarę”, czyli odpowiednio dopasować do własnych potrzeb. Zależnie od sytuacji osoby niepełnosprawnej, jej potrzeby może spełnić prosty wózek inwalidzki ręczny – lekki i uniwersalny, albo zaawansowany technologicznie i konstrukcyjnie wózek elektryczny. Wózki inwalidzkie dostępne obecnie na rynku są klasyfikowane według różnych parametrów technicznych. Najprostsza klasyfikacja dzieli wózki dla niepełnosprawnych ze względu na miejsce użytkowania – na wózki pokojowe i terenowe.

Drugi podział odnosi się do stopnia niepełnosprawności użytkownika. Zależnie od potrzeb można zaopatrywać się w wózki inwalidzkie ręczne, wózki do aktywnej rehabilitacji lub wózki dziecięce. Wózek z napędem ręcznym jest najpopularniejszym modelem, nie posiada osobnego napędu, a chory przemieszcza się dzięki sile własnych rąk lub pchany przez inną osobę. Tego typu wózki są popularne na oddziałach szpitalnych,  w domach opieki i wszędzie tam, gdzie niepełnosprawny ma zapewnioną pomoc osoby pchającej wózek. Sprawdzają się również w przypadkach czasowego usztywnienia nóg oraz gdy z pomocy wózka korzysta się okresowo.

Wózki inwalidzkie aktywne dedykowane są osobom ze znacznymi lub trwałymi dysfunkcjami narządów ruchu. Dają się dobrze dopasować do indywidualnych potrzeb oraz umożliwiają osiągnięcie maksymalnej sprawności i samodzielności. Doskonale nadają się do aktywności sportowych. Wózki inwalidzkie dziecięce profilowane są pod kątem dzieci i młodzieży, są przeznaczone do prowadzenia przez opiekunów. Osobną grupę stanowią wózki elektryczne, posiadające własny napęd i dające ogromne możliwości transportowe.

W ofercie sklepu pokonaj-bariery.pl posiadamy zarówno modele ręczne podstawowe, poprzez wózki aktywne, aż do bogatego asortymentu wózków elektrycznych. Posiadamy również wózki inwalidzkie dziecięce, wózki terenowe oraz bogaty wybór sprzętu i akcesoriów do wózków. Większość dostępnych w naszym sklepie modeli posiada możliwość regulacji wielu parametrów użytkowych. Ceny wózków inwalidzkich w naszym sklepie zaczynają się już od kilkuset złotych. W wielu przypadkach istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu nawet w 100%.