Wózki inwalidzkie

Dobry wózek jest jak drogi garnitur. Żeby służył długo i pasował idealnie, należy „skroić go na miarę”, czyli odpowiednio dopasować do własnych potrzeb. Zależnie od sytuacji osoby niepełnosprawnej, jej potrzeby może spełnić prosty wózek inwalidzki ręczny – lekki i uniwersalny, albo zaawansowany technologicznie i konstrukcyjnie wózek elektryczny. Wózki inwalidzkie dostępne obecnie na rynku są klasyfikowane według różnych parametrów technicznych. Najprostsza klasyfikacja dzieli wózki dla niepełnosprawnych ze względu na miejsce użytkowania – na wózki pokojowe i terenowe.

Drugi podział odnosi się do stopnia niepełnosprawności użytkownika. Zależnie od potrzeb można zaopatrywać się w wózki inwalidzkie ręczne, wózki do aktywnej rehabilitacji lub wózki dziecięce. Wózek z napędem ręcznym jest najpopularniejszym modelem, nie posiada osobnego napędu, a chory przemieszcza się dzięki sile własnych rąk lub pchany przez inną osobę. Tego typu wózki są popularne na oddziałach szpitalnych,  w domach opieki i wszędzie tam, gdzie niepełnosprawny ma zapewnioną pomoc osoby pchającej wózek. Sprawdzają się również w przypadkach czasowego usztywnienia nóg oraz gdy z pomocy wózka korzysta się okresowo.

Wózek inwalidzki aktywny dedykowany jest osobom ze znacznymi lub trwałymi dysfunkcjami narządów ruchu. Dają się dobrze dopasować do indywidualnych potrzeb oraz umożliwiają osiągnięcie maksymalnej sprawności i samodzielności. Doskonale nadają się do aktywności sportowych. Wózek inwalidzki dziecięcy profilowany jest pod kątem dzieci i młodzieży, jest przeznaczony do prowadzenia przez opiekunów. Osobną grupę stanowią wózki elektryczne, posiadające własny napęd i dające ogromne możliwości transportowe.

W ofercie sklepu pokonaj-bariery.pl posiadamy zarówno modele ręczne podstawowe, poprzez wózki aktywne, aż do bogatego asortymentu wózków elektrycznych. Posiadamy również wózki inwalidzkie dziecięce, wózki terenowe oraz bogaty wybór sprzętu i akcesoriów do wózków. Większość dostępnych w naszym sklepie modeli posiada możliwość regulacji wielu parametrów użytkowych. Ceny wózków inwalidzkich w naszym sklepie zaczynają się już od kilkuset złotych. W wielu przypadkach istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu nawet w 100%.

Zobacz akcesoria do wózków inwalidzkich.

Ceny wózków inwalidzkich ręcznych

Życie osób niepełnosprawnych jest bardzo trudne z wielu względów. Bardzo często ograniczeniem nie są chęci, brak możliwości swobodnego poruszania się, ale brak pieniędzy na kolejne przydatne akcesoria. Nic więc dziwnego, że nawet ceny wózków inwalidzkich ręcznych niejednokrotnie przerażają. Na szczęście u nas możesz śmiało zakupić taki wózek w bardzo atrakcyjnej cenie. Oferujemy wysokiej jakości wózki, które przypadną do gustu wielu osobom. Dodatkowo, zakupisz u nas akcesoria, które czasem są niezbędne przy takich pojazdach.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników