Łóżka rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne – sprzęt i akcesoria najwyższej klasy znajdziesz u nas!

Wyobrażasz sobie, że osoba wymagająca ciągłej rehabilitacji egzystuje na tradycyjnym łóżku? To dziś praktycznie niemożliwe. Łóżko rehabilitacyjne z naszej oferty (dostępne wraz z szeregiem akcesoriów, takich jak materace czy stoliki) wspomaga proces powrotu do pełnej sprawności, odciąża opiekuna, rehabilitanta i zapewnia komfort funkcjonowania.

Łóżko rehabilitacyjne jest ważne z wielu względów. Ograniczają możliwość pojawienia się odleżyn, albo wspomagają pracę mięśni pacjenta. Z tego względu powinieneś w pierwszej kolejności rozważyć zakup takiego łóżka, by ulżyć sobie i osobie wymagającej ciężkiej i często mozolnej pracy rehabilitacyjnej.

Czemu łóżko rehabilitacyjne jest tak ważne?

Jednym z podstawowych sprzętów medycznych niezbędnych dla osób spędzających większość czasu w pozycji leżącej są łóżka medyczne i łóżka rehabilitacyjne. Inne funkcjonujące określenia to łóżka pielęgnacyjne lub łóżka szpitalne. Niezależnie od nazewnictwa, są to specjalistyczne sprzęty, posiadające wiele funkcjonalności. Pozwalają łagodzić dolegliwości związane z unieruchomieniem oraz minimalizują ryzyko powstania urazów i przeciążeń u opiekunów. Są zatem potrzebne zarówno samemu użytkownikowi jak i osobom sprawującym opiekę i wykonującym czynności pielęgnacyjne. Pacjenci w ciężkim stanie, unieruchomieni po wypadkach czy przewlekle chorzy potrzebują przede wszystkim wygodnego i funkcjonalnego łóżka. Od tego zależy nie tylko ich codzienny komfort, ale również możliwości rehabilitacyjne oraz szybkość powrotu do zdrowia.

Jakie łóżka rehabilitacyjne znajdziesz w naszej rozbudowanej ofercie i jakie mają funkcje?

Dzisiejsze łóżka rehabilitacyjne to wysoka technologia połączona z trwałą budową. Najbardziej zaawansowane modele są regulowane w wielu miejscach w taki sposób, żeby chory mógł czasowo zmieniać pozycję, co uchroni go przed bolesnymi skutkami unieruchomienia. W połączeniu z odpowiednio dobranym materacem i poduszką rehabilitacyjną bardzo skutecznie chronią przed bolesnymi odleżynami czy zwyrodnieniami. Dodatkowe wyposażenie w postaci wysięgnika z trójkątem czy stolik przyłóżkowy daje większą swobodę pacjentom, którzy są w stanie samodzielnie zmieniać pozycję czy podnosić się do pozycji siedzącej.

Postaw na sprawdzone i uznane łóżka

W ofercie sklepu pokonaj-bariery.pl znajdują się łóżka rehabilitacyjne o zróżnicowanej konstrukcji i wielu parametrach regulacyjnych. Zależnie od potrzeb można zakupić model z podstawowymi opcjami regulowania kąta nachylenia zagłówka i wysokości leża lub z płynną, elektronicznie sterowaną regulacją wszystkich parametrów. W odpowiednich zakładkach zebrane są elementy wyposażenia łóżka rehabilitacyjnego, które warto dobierać jednocześnie z wyborem łóżka. Wówczas konfiguracja będzie w pełni dopasowana do potrzeb pacjenta.

Pamiętaj, że na wszystkie łóżka udzielamy gwarancji i pomagamy w ich serwisowaniu. Wszystkie pochodzą od najlepszych na świecie producentów, uznanych na rynku. Dzięki temu osoba rehabilitowana będzie mogła skupić się na powrocie do zdrowia. Podobnie jest z oferowanymi przez nas materacami, gwarantującymi wygodę leżenia, brak odleżyn i innych podobnych schorzeń oraz brak dyskomfortu podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Podpowiemy jakie łóżko najlepiej wybrać, w jaki sposób je eksploatować i jak dobrać materac do rehabilitacji.