Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Łóżka rehabilitacyjne

Jednym z podstawowych sprzętów medycznych niezbędnych dla osób spędzających większość czasu w pozycji leżącej są łóżka rehabilitacyjne. Inne funkcjonujące określenia to łóżka pielęgnacyjne lub łóżka szpitalne. Niezależnie od nazewnictwa, są to specjalistyczne sprzęty, posiadające wiele funkcjonalności. Pozwalają łagodzić dolegliwości związane z unieruchomieniem oraz minimalizują ryzyko powstania urazów i przeciążeń u opiekunów. Są zatem potrzebne zarówno samemu użytkownikowi jak i osobom sprawującym opiekę i wykonującym czynności pielęgnacyjne. Pacjenci w ciężkim stanie, unieruchomieni po wypadkach czy przewlekle chorzy potrzebują przede wszystkim wygodnego i funkcjonalnego łóżka. Od tego zależy nie tylko ich codzienny komfort, ale również możliwości rehabilitacyjne oraz szybkość powrotu do zdrowia.

Obecnie łóżka rehabilitacyjne są wyposażone w elektryczne systemy sterowania, które ułatwiają zmiany pozycji leżącego czy regulację wysokości podczas pielęgnacji. Najbardziej zaawansowane modele są regulowane w wielu miejscach w taki sposób, żeby chory mógł czasowo zmieniać pozycję, co uchroni go przed bolesnymi skutkami unieruchomienia. W połączeniu z odpowiednio dobranym materacem i poduszką rehabilitacyjną bardzo skutecznie chronią przed bolesnymi odleżynami czy zwyrodnieniami. Dodatkowe wyposażenie w postaci wysięgnika z trójkątem czy stolik przyłóżkowy daje większą swobodę pacjentom, którzy są w stanie samodzielnie zmieniać pozycję czy podnosić się do pozycji siedzącej.

W ofercie sklepu pokonaj-bariery.pl znajdują się łóżka rehabilitacyjne o zróżnicowanej konstrukcji i wielu parametrach regulacyjnych. Zależnie od potrzeb można zakupić model z podstawowymi opcjami regulowania kąta nachylenia zagłówka i wysokości leża lub z płynną, elektronicznie sterowaną regulacją wszystkich parametrów. W odpowiednich zakładkach zebrane są elementy wyposażenia łóżka rehabilitacyjnego, które warto dobierać jednocześnie z wyborem łóżka. Wówczas konfiguracja będzie w pełni dopasowana do potrzeb pacjenta.