Schodołaz kroczący

Nowy schodołaz kroczący – urządzenie niwelujące wszelkie bariery

Pośród wielu urządzeń likwidujących bariery architektoniczne, schodołazy kroczące cieszą się największą popularnością. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze, schodołazy nowe kroczące są najtańszymi urządzeniami dopuszczonymi oficjalnie do likwidowania barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej. Po drugie, urządzenia typu schodołaz kroczący używany są urządzeniami mobilnymi i nie zabierają miejsca w ciągu schodów, a tym bardziej nie wymagają żadnej dodatkowej powierzchni na stałą instalację. Z tego względu na ich zakup decydują się jednostki zobowiązane do posiadania tego typu urządzeń – ważniejsze urzędy, ośrodki rehabilitacyjne czy domy pomocy. Jest to rozwiązanie stosowane również w przypadku już istniejących obiektów, gdzie nie ma możliwości zamontowania żadnego innego transportera.

Schodołaz kroczący nadaje się do użytku domowego!

Schodołazy nowe kroczące stają się również popularne pośród osób niepełnosprawnych, które kupują je do użytku domowego. Stosunkowo nieduże koszty, mobilność urządzenia i jego uniwersalne zastosowanie doskonale sprawdzają się w codziennym zastosowaniu. Pokonanie wąskich schodów na piętro czy przejazd do pobliskiego parku nie stanowi wówczas problemu dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i jej opiekuna. Jest to również rozwiązanie najszybsze do zastosowania. Nie trzeba czekać na dogodny moment, kiedy da się przeprojektować schody czy zamontować podjazd – po zakupie schodołazu wystarczy odpowiednie przeszkolenie dla opiekuna i można zacząć korzystać ze sprzętu.

Dlaczego schodołaz kroczący? Cena szybko się zwróci!

Jak wspominaliśmy wyżej, schodołaz kroczący to urządzenie które ma zastosowanie w przypadku placówek z osobami niepełnosprawnymi, a także indywidualnych osób do domów czy bloków pozbawionych wind. Choć cena tych urządzeń wydaje się wysoka, to jednak szeroka możliwość zastosowania sprawia, że inwestycja bardzo szybko się zwraca.

Dla osób, które wciągają wózki z osobami niepełnosprawnymi jest to oszczędność czasu i zdrowia oraz stu procentowe bezpieczeństwo. Osoby na wózkach mają za to większy komfort psychiczny i nie czują, że są obciążeniem dla bliskich. Co więcej, w niektórych miejscach nie ma nawet możliwości instalacji wind (np. we wspólnych blokach wielorodzinnych), a cena zmiany mieszkania byłaby dużo wyższa.

Również samorządy czy instytucje publiczne, które mają ograniczone środki inwestycyjne mogą postawić na schodołaz kroczący. W ten sposób nie muszą zmieniać układu budynku (wewnętrzna winda, dodatkowe podjazdy), a stawiają na komfortową obsługę niepełnosprawnych petentów.

Inwestycja jest za tym zdecydowanie warta rozważenia, wpływa zarówno na komfort osób niepełnosprawnych, opinię o danej placówce, jak również pozwala na późniejsze oszczędności – czasu i pieniędzy.

Schodołaz kroczący z naszej oferty – wyłącznie od najlepszych producentów!

Wszystkie schodołazy używane jak i nowe, które oferujemy to sprzęt z najwyższej półki, znany z trwałości, niezawodności i bezpieczeństwa.

Nasz sklep oferuje schodołazy nowe kroczące uznanych producentów. Lista dostępnych znajduje się poniżej. Są to modele funkcjonalne, uniwersalne i niezawodne. Nadają się zarówno do indywidualnego użytkowania jak i do wykorzystania w budynkach publicznych. Szeroki wybór tych urządzeń na rynku pozwala na zaoferowanie sprzętów najlepiej bilansujących stosunek ceny do możliwości danego modelu. Nasi sprzedawcy z pomagają w wyborze najbardziej odpowiedniego schodołazu dla każdego klienta..

Może zainteresuje Cię oferta: