Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki inwalidzkie ręczne

Wśród rozlicznych modeli wózków inwalidzkich znajdują się modele najprostsze oraz skomplikowane maszyny napędzane elektrycznie, dające ogromne możliwości ruchowe i transportowe. To, jaki model należy brać pod uwagę przeglądając wózki inwalidzkie, zależy w głównej mierze od stopnia niepełnosprawności chorego. Istotny jest też czas, przez który ów sprzęt będzie potrzebny. Osobom po wypadkach, z lekkimi, czasowymi obrażeniami często wystarczają wózki inwalidzkie ręczne podstawowe. Ich niebagatelną zaletą jest lekkość, kompaktowa budowa oraz – przede wszystkim – cena. Ceny na podstawowe wózki inwalidzkie z napędem ręcznym zaczynają się już od kilkuset złotych.

Wózki inwalidzkie ręczne podstawowe mają za zadanie przewieźć bezpiecznie osobę starszą lub niepełnosprawną na niedużych i prostych trasach. Wymagają w pełni sprawnych rąk lub pomocy innej osoby, dlatego ich zastosowanie jest ograniczone. Często są to modele przeznaczone tylko do użytku wewnętrznego, ale w ofercie są również ręczne wózki uniwersalne, nadające się do transportu zewnętrznego. Modele te polecane są między innymi dla domów opieki, gdzie opiekunowie pomagają podopiecznym, przewożąc ich na badania lub wyprowadzając na krótkie spacery do ogrodu. Na oddziałach szpitalnych to również podstawowy sposób transportu pacjentów pomiędzy salami i korytarzami. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie jedyne ich zastosowanie i przeznaczenie. Nowsze modele wózków ręcznych są już na tyle mobilne, że z powodzeniem posłużą osobom umiarkowanie aktywnym i samodzielnym.

W naszej ofercie znajdziecie państwo szeroki wybór wózków inwalidzkich sterowanych ręcznie. Są to stosunkowo niewielkie i lekkie konstrukcje – mają wąskie ramy, łatwo się je składa i bez problemu przewozi. Są łatwe w obsłudze – umożliwiają samodzielne korzystanie osobie niepełnosprawnej i dają się dobrze dopasować do indywidualnych potrzeb.

Wyświetlanie jednego wyniku