Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

Opieka nad seniorami oraz osobami niesprawnymi ruchowo bywa sporym wyzwaniem. To codzienne zmaganie się z niedomagającym ciałem nie tylko osoby chorej czy starszej, ale i opiekunów. Konieczność obracania, zmiany pozycji, przemieszczania czy transferowania np. na zabieg czy do ubikacji to niekiedy bardzo żmudne i długotrwałe czynności. Wymagają znacznej siły i kondycji opiekuna i niejednokrotnie stanowią źródło nieprzyjemnych doznań cielesnych i psychicznych podopiecznego. I nie ma tu znaczenia, czy mowa o domach seniora, szpitalach, ośrodkach opieki czy prywatnych domach. Trudności i niedogodności związane z niedołężnością dotykają we wszystkich miejscach jednakowo. Aby ułatwiać codzienne zmagania opracowuje się proste i zaawansowane urządzenia wspomagające, których dobrym przykładem są podnośniki.

Podnośniki, jak nazwa wskazuje, służą do unoszenia pacjenta i transferowania w inne miejsce, np. z wózka do łóżka i odwrotnie, pod prysznic, do i z wanny albo basenu. Czasami ich zadaniem jest stabilne spionizowanie pacjenta w taki sposób, aby ułatwić przebieranie albo czynności higieniczne. W odróżnieniu od indywidualnych urządzeń pionizujących, podnośniki z funkcją pionizacji utrzymują pacjenta w zawieszeniu, odciążając w ten sposób osłabione kończyny i kręgosłup.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podnośników, dopasowanych do określonych zadań. Wyróżniamy m.in. podnośniki kąpielowo-transportowe, basenowe, wannowe oraz sufitowe. Pośród nich znaleźć można modele mobilne oraz stacjonarne. Pierwsza grupa, to podnośniki zapatrzone w kółka jezdne lub przystosowane do składania i schowania. Natomiast drugi rodzaj obejmuje podnośniki na stałe przytwierdzane do podłoża, ścianek lub sufitów. Obie grupy są tak samo funkcjonalne, jednak ich przydatność zależy ściśle od okoliczności i miejsca, w którym będą wykorzystywane.

Nasz sklep posiada szeroką gamę podnośników do wielu różnych zastosowań. Przystosowane są zarówno do wspomagania personelu pośród wielu pacjentów w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji czy domach seniora, jak i do użytku prywatnego, dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby.