Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

Podnośnik do łóżka dla osób niepełnosprawnych – pomóż sobie w działaniu!

Dlaczego oferujemy podnośnik do łóżka, przeznaczony do opieki nad osobami niepełnosprawnymi? Bo świetnie zdajemy sobie sprawę, że potrzebujesz pomocy w ciężkiej pracy i wyzwaniu, jakim jest każdy dzień. Nasze podnośniki do łóżka wspomogą Cię w opiece nad osobą niepełnosprawną.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na podnośniki do łóżek różnego typu. To niezwykle trwały, skuteczny i wszechstronny pomocnik w opiece nad osobą niepełnosprawną.

Gdzie sprawdzi się podnośnik do łóżka z naszej oferty?

Opieka nad seniorami oraz osobami niesprawnymi ruchowo bywa sporym wyzwaniem. Mimo iż mają oni łóżko dla osób niepełnosprawnych, to codzienne zmaganie się z niedomagającym ciałem nie tylko osoby chorej czy starszej, ale i opiekunów. Konieczność obracania, zmiany pozycji, przemieszczania czy transferowania np. na zabieg czy do ubikacji to niekiedy bardzo żmudne i długotrwałe czynności. Wymagają znacznej siły i kondycji opiekuna i niejednokrotnie stanowią źródło nieprzyjemnych doznań cielesnych i psychicznych podopiecznego. I nie ma tu znaczenia, czy mowa o domach seniora, szpitalach, ośrodkach opieki czy prywatnych domach. Trudności i niedogodności związane z niedołężnością dotykają we wszystkich miejscach jednakowo. Aby ułatwiać codzienne zmagania opracowuje się proste i zaawansowane urządzenia wspomagające, których dobrym przykładem są podnośniki, w tym też podnośnik do toalety dla niepełnosprawnych.

Jak wykorzystać podnośnik do łóżka?

Umiejętna praca z podnośnikiem do łóżka wspomoże Cię w najtrudniejszych momentach opieki nad osobą o znacznej niepełnosprawności ruchowej, w chwili mycia takiego człowieka albo podczas przenoszenia na wózek inwalidzki. Pamiętaj, żeby odpowiednio przygotować się do „przenoszenia”. Nasze podnośniki są jednak na tyle uniwersalne, że każdy da sobie radę z ich obsługą, dzięki czemu przenoszenie pacjentów jest lżejsze i łatwiejsze.

Podnośniki, jak nazwa wskazuje, służą do unoszenia pacjenta i transferowania w inne miejsce, np. z wózka do łóżka i odwrotnie, pod prysznic, do i z wanny albo basenu. Czasami ich zadaniem jest stabilne spionizowanie pacjenta w taki sposób, aby ułatwić przebieranie albo czynności higieniczne. W odróżnieniu od indywidualnych urządzeń pionizujących, podnośniki z funkcją pionizacji utrzymują pacjenta w zawieszeniu, odciążając w ten sposób osłabione kończyny i kręgosłup. Bardzo często zdarza się, że trzeba przewieść pacjenta – do tego służy podnośnik transportowy.

Jakie podnośniki do łóżka możesz znaleźć w naszej ofercie?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podnośników, dopasowanych do określonych zadań. Wyróżniamy m.in. podnośniki kąpielowo-transportowe, basenowe, sufitowe oraz wannowe jak dostępny w naszej ofercie podnośnik wannowy capri. Pośród nich znaleźć można modele mobilne oraz stacjonarne. Pierwsza grupa, to podnośniki zapatrzone w kółka jezdne lub przystosowane do składania i schowania. Natomiast drugi rodzaj obejmuje podnośniki na stałe przytwierdzane do podłoża, ścianek lub sufitów. Obie grupy są tak samo funkcjonalne, jednak ich przydatność zależy ściśle od okoliczności i miejsca, w którym będą wykorzystywane.

Postaw na najlepsze produkty!

Wszystkie oferowane w naszym asortymencie podnośniki mają atesty i certyfikaty, niezbędne do podjęcia skutecznego działania. Wykonane są z wysokiej klasy materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Posiadamy wyłącznie sprzęt dla niepełnosprawnych ruchowo najlepszych, uznanych i cenionych producentów z całego świata, dzięki czemu mamy pewność, że oferujemy Ci wysoką jakość produktów. Na każdy egzemplarz podnośnika do łóżka oferujemy oczywiście gwarancję, wraz z serwisowaniem.

Podnośnik inwalidzki

Podnośnik inwalidzki to bardzo pożądane urządzenie przy pracy z osobami niepełnosprawnymi. Nie wszyscy opiekunowie mogą pochwalić się siłą, a nie wszyscy niepełnosprawni są niscy i dość chudzi. Podnośnik służy głównie do unoszenia pacjenta oraz transportowania go w inne miejsce. Przykładem jest chociażby transport pacjenta z łóżka na wózek toaletowy, kiedy planowany jest prysznic oraz inne czynności higieniczne. Takie podnośniki muszą mieć swój udźwig, a ponadto zwykle sterowane są elektronicznie.

Podnośnik elektryczny dla osób niepełnosprawnych

Niektóre osoby niepełnosprawne mają problem, aby podnieść się z pozycji leżącej do siedzącej i dalej. Z tego powodu na rynku dostępne są specjalne narzędzia, które to ułatwiają różne czynności. Można wyróżnić tutaj podnośnik elektryczny dla osób niepełnosprawnych, który znacznie ułatwia opiekę nad niepełnosprawnymi, ale również seniorami. Pomaga wstać im z łóżka, wspomaga również inne czynności. Jeśli chcesz postawić na najlepsze produkty oferowane z myślą o osobach potrzebujących, koniecznie sprawdź nasz asortyment na pokonaj-bariery.pl.

Zobacz również: