Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki wannowe Capri

Dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz seniorów kąpiel może sprawiać spore problemy. Konieczność angażowania do pomocy opiekuna jest krępująca i rodzi frustrację wynikającą z braku samodzielności. Rozwiązaniem jest oczywiście zmodernizowanie łazienki i zamontowanie prysznica – najlepiej bez brodzika. Wówczas wszelkie bariery znikają i sama czynność staje się wygodna i bezpieczna dla chorego. Jednak nie zawsze możliwe jest takie rozwiązanie. Wówczas pomocny okazuje się sprzęt dla niepełnosprawnych ruchowo i podnośniki wannowe ułatwiające wchodzenie i wychodzenie z wanny. Pośród wielu modeli dostępnych na rynku jednym z popularniejszych jest podnośnik wannowy Capri.

Capri to uniwersalny podnośnik dla niepełnosprawnych pasujący do większości wanien. Jego zadaniem jest wspomaganie podczas kąpieli osób z upośledzeniami ruchowymi, ale mogącymi samodzielnie korzystać z wanny. Ułatwia i zabezpiecza samodzielne wchodzenie i wychodzenie z wanny, zapewniając stabilne podparcie i możliwość przesiadania się np. bezpośrednio na wózek inwalidzki. Podnośnik wannowy Capri jest łatwy w montażu i demontażu oraz ułatwia przechowywanie i transport. Składa się z 3 części – podstawy z antypoślizgowymi zabezpieczeniami, mechanizmu podnoszącego oraz profilowanego siedziska w wysokim regulowanym oparciem. Siedzisko jest wykonane z wysokogatunkowego tworzywa pokrytego antypoślizgową warstwą zabezpieczającą. Kąt oparcia można regulować nawet w najniższym położeniu, czyli na wysokości 7,2 cm od podłoża. Całość waży tylko 15 kg.

Uniwersalny podnośnik Capri zapewnia płynny i stabilny ruch w górę i w dół – bez szarpnięć i wstrząsów. Maksymalny udźwig wynosi aż 130 kg. Obsługa odbywa się przy pomocy zabezpieczonego przed wilgocią pilota, wyposażonego w 2 przyciski: góra-dół. Długość pracy akumulatora jest zależna od ciężaru użytkownika i częstotliwości korzystania z podnośnika. Przyjmuje się jednak obsługę pełnych 10 cykli na jednym ładowaniu.

W ofercie naszego sklepu dostępny jest podnośnik wannowy Capri oraz elementy wyposażenia dodatkowego – nakładki na siedzisko Capri. Do wyboru nakładka obrotowa lub obrotowo-przesuwna.

Zobacz także: fotel rehabilitacyjny dla osoby niepełnosprawnej

Wyświetlanie jednego wyniku