Meyra optimus 2 wózek inwalidzki elektryczny

28.300,00

Opis

Meyra Optimus 2 – wózek elektryczny, który podniesie komfort życia

Osoba niepełnosprawna, która wymaga poruszania się na wózku inwalidzkim wymaga sprzętu najwyższej klasy, który ułatwi jej funkcjonowanie. Meyra Optimus 2 to jeden z takich wózków inwalidzkich, działający zgodnie z potrzebami jego użytkowników i osób, które z nimi mieszkają. My oferujemy ten sprzęt dla naszych Klientów, by zniwelować wyrastające przed nimi bariery!

Wózek Meyra Optimus 2 to jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie sprzętów tego typu. Ma możliwość odpowiedniego rozbudowania lub zmian, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika. Poruszanie się na wózku jest komfortowe, bezpieczne i dużo łatwiejsze. Sprawdź opis tego specjalistycznego sprzętu i zobacz, dlaczego warto w niego zainwestować.

Meyra Optimus 2 – poznaj funkcje tego sprzętu

Wózek inwalidzki MEYRA OPTIMUS 2 posiada masywną budowę, a także posiada zmodyfikowany układ przeniesienia napędu i zawieszenie, względem poprzedniego modelu OPTIMUS 1.

Prezentowany model posiada wygodne siedzisko EGO STAR, które posiada regulacje kąta oparcia, a także zmienne wyprofilowanie w okolicy lędźwiowej. Dodatkowo ma podnoszone podłokietniki, w których można swobodnie regulować kąt nachylenia.

Wózek elektryczny jest wyposażony w zdejmowane podłokietniki, które posiadają dwuczęściowy stopień. Dodatkowo można je regulować i dopasować do długości podudzia. Wózek posiada także oświetlenie przednie w postaci żarówek halogenowych, dzięki czemu można jeździć bez obaw po zmierzchu i w nocy. To zapewnienie większego bezpieczeństwa dla każdego użytkownika, który włącza się w ruch uliczny.

Obudowa i rozmiar kół zostały dobrane z wielką starannością, co sprawia, że promień skrętu wynosi zaledwie 140 cm. Zastosowano w tym modelu również nowy rodzaj bieżnika. Gwarantuje lepszą przyczepność i pokonywanie przeszkód, a także zminimalizowano szumy. Dodatkowo zastosowano akumulatory 100 Ah, które umożliwiają pokonanie odległości do 70 km.

Rozbudowa zgodnie z życzeniem użytkownika

Wózek OPTIMUS 2 to wózek terenowy elektryczny dla osób niepełnosprawnych, wyróżniający się wysoką stabilnością, bezpiecznym użytkowaniem, a także indywidualnym dopasowaniem do użytkownika.

Do wózka MEYRA OPTIMUS istnieje możliwość wyposażenia wózka w siedzenie ERGOSEAT albo firmy RECARO.

Komfortowe siedzenie posiada wiele opcji dodatkowych. Można elektrycznie regulować poszczególne ustawienia. Zastosowano wersję elektroniki na bazie R-NET, dzięki czemu można podłączyć sterowanie za pomocą dżojstiku, palcem, głową, stopą czy nawet brodą. Można także postawić na obsługę komputera za pośrednictwem bluetootha.

W wózku MEYRA OPTIMUS 2 wykorzystano hamulce bębnowe. Wersja wózka z prędkością do 10 km/h to możliwość użytkowania przez pacjenta o wadze do 150 kg.

Wersja wózka wraz z elektrycznie regulowanymi podnóżkami posiada bezprzewodowy system łączenia. To sprawia, że nigdzie nie wiszą kable, nie ma problemu rozłączania się czy innych tego rodzaju komplikacji.

Najważniejsze cechy wózka to nowoczesne oświetlenie, pełna amortyzacja, a także akumulator żelowe 79 Ah. Jest to wózek terenowy z napędem przednim, który rozwija prędkość 6 i 10 km/h. Fotel jest specjalnie profilowany i zapewnia komfort dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo znajduje się tutaj płynna regulacja kąta oparcia do pozycji leżącej, a także regulacja skokowa kąta siedziska. Podnóżki są odchylane i zdejmowane. Podłokietniki można odchylać, regulować ich kąt oraz wysokość. Koła posiadają ogumienie bieżnikowane i aluminiowe felgi.

W wersji opcjonalnej wózek elektryczny może rozwijać prędkość do 15 km/h, posiadać akumulatory żelowe 125 Ah, boczek z osłoną ubrania, a także dodatkowe sterowanie dla opiekuna. Dostępna jest spora różnorodność siedzisk anatomicznych, końcówek dżojstika, elektryczna regulacja kąta oparcia i siedziska, a także stolik terapeutyczny, pas bezpieczeństwa i zagłówek oraz elektronika z wyświetlaczem LCD.

Jakie parametry posiada ten wózek i kto może z niego korzystać?

Maksymalna waga użytkownika wynosi 150/150/120 kg, a szerokość siedziska 38-56 cm, przy głębokości 50/42-53/48-53. Dopuszczalne nachylenie zjazdu wózka MEYRA OPTIMUS 2 to 18%, wysokość siedziska z przodu to 61/58/65 cm. Koło przednie posiada wielkość 36 x 12 cm, tylne 32 x 100 cm. Długość podudzia w tym przypadku to 38-52/41-55/42-56 cm, a maksymalna wysokość przeszkody to 11 cm. Wysokość podłokietników 19-25/22-28/23-29 cm, promień skrętu wynosi 120 cm. Wysokość oparcia z przodu to 64/55/64 cm, długość z podnóżkiem to 116 cm, bez podnóżka 103 cm. Rozwijana prędkość to 6, 10, 15 km/h, a moc silnika to 950 W. Szerokość wózka wynosi 68 cm, waga to 150 kg. Wysokość bez zagłówka wynosi 117/105/113 cm, a maksymalny ciężar bagażu to 10 kg. Po złożeniu wózek ma długość 134, 116, 126/72, 76, 80 cm. Zasięg wózka to 70/60/50 km.

Optimus23322Dane

Postaw na sprawdzony i nowoczesny sprzęt

Dlaczego inwestycja w ten technologicznie rozwinięty wózek jest korzystna? Bo pozwala na ominięcie wielu trudności, które spotykają na drodze osoby niepełnosprawne ruchowo. Oferowany przez nas Meyra Optimus 2 ma pełne wsparcie serwisowe i gwarancyjne. Jest wykonany z trwałych materiałów i pozwala na wygodne użytkowanie. Producent tego wózka jest ceniony w branży, a jego produkty uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Ułatw życie swoim bliskim albo sobie i postaw na sprawdzony wózek Meyra Optimus 2. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Dodatkowe informacje

Producent