Platforma schodowa OMEGA (O-GA tor krzywoliniowy)

Kategoria:

Opis

Platforma przyschodowa Omega to wielkie ułatwienie i wygoda dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz innych osób, które mają problemu z samodzielnym poruszaniem się czy są po amputacjach. Prezentowany model to wysokiej jakości urządzenie dźwigowe, za pomocą którego można skutecznie zlikwidować bariery architektoniczne w swoim otoczeniu. W ten sposób pokonywanie schodów nie będzie już stanowiło żadnego problemu, a poruszanie się na wózkach inwalidzkich stanie się jeszcze bardziej komfortowe. Platforma Omega charakteryzuje się krętym torem jazdy, dzięki czemu jest odpowiednia do różnych rodzajów schodów.

W tym wypadku szyna może zyskać dowolny kształt, jeśli chodzi o rodzaj wygięcia. W ten sposób można zamontować urządzenie przy schodach krętych, zabiegowych, spiralnych, a także prostych wraz z półpiętrami. To uniwersalne rozwiązanie, jakie pomoże pokonać każdą barierę w domu czy w budynku. Część stała składa się z solidnej i trwałej szyny, którą montuje się do ściany albo na specjalnie zaprojektowanych słupkach. Część ruchoma to z kolei platforma, która posiada swój własny napęd. Obsługa jest całkowicie samodzielna, wygodna i komfortowa. Nie ma potrzeby korzystania z pomocy opiekuna czy innej osoby asystującej.

Przywoływanie platformy odbywa się za pośrednictwem przycisku, który został umieszczony na kasecie przywoławczej. Kolejnym krokiem jest wjechanie na platformę. W tym momencie zamykają się ramiona i rampy najazdowe, co zapewnia użytkownikowi doskonałe bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Całość otwiera się w momencie dotarcia do miejsca docelowego. To gwarancja znakomitej swobody i mobilności, na jaką warto się zdecydować. Platforma w takim wydaniu nie wymaga prac remontowych czy budowlanych, nie ingeruje zbytnio w przestrzeń i nie zajmuje zbyt wiele miejsca.
Urządzenie jest dostosowywane do wymagań użytkownika oraz miejsca, w jakim ma zostać zamontowane. Przystanki są automatyczne, kasety przywoławcze znajdują się na przystankach, a pilot sterowania został umieszczony na platformie. Urządzenie można zamontować wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

OMEGADane

Dodatkowe informacje

Producent