Vimec T09 ROBY – schodołaz gąsienicowy

11.999,00

Opis

Schodołazy gąsienicowe są obecnie najtańszą formą wspomagania osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich w miejscach, gdzie do pokonania są nawet najdrobniejsze różnice wysokości. Poza drugą kategorią – czyli schodołazami kroczącymi, na dzień dzisiejszy nie ma innych urządzeń o tak wszechstronnym przeznaczeniu. Posiadanie schodołazu na własność gwarantuje niezależność w dowolnym miejscu – zarówno wewnątrz budynków jak i w otwartym terenie. Schodołazy są bowiem jedynymi transporterami mobilnymi, to znaczy mogącymi przemieszczać się wraz z właścicielem i służyć do pokonywania barier architektonicznych w dowolnym niemal miejscu.

Pośród dostępnych na rynku modeli, na uwagę zasługuje schodołaz gąsienicowy Vimec T09 ROBY. Jest przeznaczony do transportowania pomiędzy kondygnacjami osób niepełnosprawnych wraz z wózkiem inwalidzkim. Jego uniwersalna konstrukcja pozwala na podpięcie dowolnego wózka z napędem ręcznym. Urządzenie pozwala na transport po schodach o nachyleniu do 35 stopni, przy czym wartość nachylenia pokazuje wyświetlacz. Schodołaz Vimec T09 ROBY pokonuje schody proste o ostrych krawędziach oraz stosunkowo niewielkie spoczniki. Radzi sobie już na podeście o minimalnych wymiarach 1050 mm długości i 820 mm szerokości. Przy obsłudze transportera potrzebna jest pomoc opiekuna. Ogranicza się ona tylko do uruchomienia i nadzorowania przejazdu po schodach w górę lub  dół. Z jego strony nie jest wymagane żadne przeszkolenie, bowiem obsługa schodołazu jest intuicyjna i bezwysiłkowa. Najazd wózkiem na platformę gąsienic oraz zablokowanie zaczepów pozwala już na rozpoczęcie pracy schodołazu. Na czas transportu schodołaz wystarczy rozłożyć na dwie części i wygodnie przewozić w standardowym bagażniku samochodowym.

Z uwagi na łatwość obsługi oraz uniwersalne zaczepy pasujące do wielu wózków inwalidzkich, schodołaz Vimec jest polecany jako urządzenie likwidujące bariery architektoniczne w budynkach użyteczności publicznej, placówkach leczniczych oraz wszędzie tam, gdzie z braku miejsca nie da się zainstalować stałych urządzeń transportowych. Niemniej jednak, model ten świetnie nadaje się również do użytku prywatnego, zapewniając znaczną niezależność i mobilność osobie niepełnosprawnej. Jego zaletą jest cicha kultura pracy, kompaktowa i lekka budowa oparta na w pełni odzyskiwanym aluminium, możliwość rozłożenia na czas przechowywania oraz zastosowany system ABS gwarantujący doskonałą przyczepność. Ogumienie gąsienic nie pozostawia śladów na posadzkach.

Schodołaz Vimec T09 ROBY pozwala transportować osoby niepełnosprawne wraz z wózkami ręcznymi o wadze łącznej do 130 kg. Samo urządzenie waży tylko 56 kg, z czego 41 kg przypada na część jezdną, resztę stanowi masa części sterującej. Prędkość przejazdu jest stała i wynosi odpowiednio: 5 m/min dla jazdy w górę i 6 m/min podczas zjazdu w dół schodów. Maksymalny zasięg na pełnym naładowaniu odpowiada mniej więcej wysokości 23-25 pięter o klasycznej budowie biegów schodowych. Tę dobrą wydajność gwarantuje żelowy akumulator ładowany standardowym napięciem sieciowym 230 V. Przed niespodziewanym brakiem mocy chroni wskaźnik naładowania wbudowany w akumulator, który w odpowiednim momencie sygnalizuje konieczność doładowania baterii.Dane techniczne:

Udźwig130 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Zasilanie24 V przy pomocy 2 akumulatorów żelowych. Ładowarka elektroniczna wbudowana zasilana z sieci 230V. Wskaźnik stanu naładowania
Gąsienicewykonane z gumy odpornej na ścieranie o wysokim współczynniku tarcia, zapewniające przyczepność i nie pozostawiające śladów na powierzchni
Kąt nachylenia35° maks.; wskaźnik nachylenia schodów jest wbudowany w pochwyt
Waga urządzenia47 kg
Szerokość (głębokość) minimalna spocznika schodowego970 mm z wózkiem z podnóżkiem i osobą niepełnosprawną na transporterze
Minimalna szerokość schodów970 mm z wózkiem z podnóżkiem i osobą niepełnosprawną na transporterze

 

Cena: 11 999 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

Dodatkowe informacje

Producent