Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

TK 100 Treppenkuli – schodołaz gąsienicowy używany

6.300,00

Opis

Największą zaletą transporterów osobowych jest ich stosunkowo niska cena  – zarówno cena zakupu i użytkowania jak i serwisowania – oraz mobilność. Niemal każdy schodołaz daje się rozłożyć na dwie lub więcej części i przewieźć w bagażniku samochodu osobowego w dowolne miejsce. A tam, po szybkim złożeniu znów od razu może być użytkowany.

W przypadku schodołazów nie potrzeba projektów budowlanych i zezwoleń na ingerencję w konstrukcję budynku. Cała procedura ogranicza się do rozeznania rynku tych urządzeń i zakupu wybranego modelu. Ma to niebagatelne znaczenie w sytuacji, kiedy potrzeba szybko zapewnić możliwość transportu osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Ponadto, nie zawsze – mimo chęci i zasobów finansowych – w danym budynku da się zamontować jakikolwiek podnośnik pionowy. Najczęściej powodem jest brak wystarczającej przestrzeni na wydzielenie powierzchni pod szyb czy platformę. Ale zdarza się, że konstrukcja lub rodzaj budynku nie pozwala na jakiekolwiek ingerencje. Tak bywa czasem w zabytkowych kamienicach centrów miast, gdzie wymagana jest zgoda konserwatora zabytków. Co więcej – jeśli budynek jest niewysoki i ma więcej niż jedną klatkę schodową, ale ruch osób niepełnosprawnych jest znikomy, montaż wind jest inwestycją wysoce nieekonomiczną oraz czasochłonną. Niebagatelną zaletą wielu mobilnych transporterów jest możliwość użytkowania ich zarówno wewnątrz, jak i w warunkach zewnętrznych – na przykład w parku miejskim.

Pośród dostępnych na rynku modeli warto zwrócić uwagę na niemiecki schodołaz gąsienicowy Bartels TK 100 Treppenkuli. To standardowa konstrukcja tego typu, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo jazdy – dostępna w bardzo przystępnej cenie. Model TK 100 jest przeznaczony do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich w dół i w górę prostych schodów o kanciastych krawędziach i nachyleniu do 35 stopni. Pasuje niemal do wszystkich wózków posiadających rękojeści do pchania – zarówno dziecięcych jak i pełnowymiarowych. Maksymalny udźwig dla przewożonego wózka wraz z pasażerem wynosi aż 130 kg. Jednocześnie samo urządzenie waży zaledwie 52 kg, dzięki czemu nie sprawia problemów w czasie manewrowania na spocznikach oraz przewożenia samochodem. TK 100 Treppenkuli pokonuje schody bez szarpnięć i niebezpiecznych przechyłów, poruszając się z prędkością 6,45 m/min w górę i 8,81 m/min w dół. Na całkowicie naładowanych akumulatorach może w ten sposób pokonać nawet do 30 przeciętnych pięter. Wydajność jest zależna głównie od przewożonego ciężaru.

Nie dziwi wciąż rosnąca popularność mobilnych urządzeń transportowych, jako doskonałej alternatywy dla rozwiązań klasycznych. Coraz częściej kupowane schodołazy osobowe nie tylko spełniają wymogi bezpieczeństwa transportu osób niepełnosprawnych. Ich kompaktowa konstrukcja powoduje, że nie zabierają cennej przestrzeni, a nieużywane można rozłożyć i przechowywać np. w przestronnej szafie czy niedużym schowku. Ponadto nowoczesny design czyni te urządzenia stylowym dodatkiem w niewielkich wnętrzach, gdzie zamieszkują osoby niepełnosprawne.

 

Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie 130 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Waga 52 kg
Wymiary (dł) 1468mm (szer.) 636mm (wys.) 934mm
Prędkość wjazd 20 stopni (6,50 m)/min zjazd 28 stopni (8,81 m)/min
Zasięg do 200 schodów (w zależności od obciążenia)
Schody ciągi proste, do 35 stopni nachylenia
Napęd silnik elektryczny 300 W, przekładnia ślimakowa
Baterie 2 x 6V / 20 Ah, Dryfit-Typ (bezobsługowe, żelowe)
Hamulec elektromagnetyczny
Wózki większość modeli manualnych wózków

 

Cena: 7 000 zł / rekondycjonowany 9 999 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.