ALBER Scalamobil S25 z krzesełkiem – schodołaz kroczący używany

3.299,00

Opis

Kiedy pojawia się niepełnosprawność  – czy to związana z wiekiem czy będąca wynikiem urazu – nagle pokonanie schodów staje się wyzwaniem. Człowiek jest zdany na pomoc innych osób, które nie zawsze są w stanie w pełni sprostać takiemu zadaniu. Osoba niedołężna staje się bardzo niestabilna, bowiem jej własne mięsnie i stawy nie podtrzymują jej już należycie. Przemieszczanie się – zwłaszcza po schodach – robi się bardzo niebezpieczne, a w pewnym momencie już niewykonalne. Schodołazy skonstruowano właśnie po to, by umożliwić bezpieczne pokonywanie kolejnych stopni przez osoby niepełnosprawne. Niejednokrotnie już podstawowy model schodołaza wystarcza, żeby komfortowo pokonywać rozmaite biegi schodowe. Jego użyteczność i tak zdecydowanie zmienia tą ciężką czynność w lekki i bezpieczny przejazd.

Pośród dostępnych na rynku schodołazów na szczególną uwagę zasługuje jedno z najprostszych urządzeń tego typu. Produkt niemieckiej firmy Alber  – model Scalamobil S25 jest schodołazem kroczącym oferowanym wraz z dedykowanym siedziskiem. Jest to rodzaj odczepianego krzesełka transportowego na niedużych skrętnych kółkach, za pomocą którego można przewieźć osobę niepełnosprawną na niewielką odległość. Na rynku dostępne są również modele wyposażone w prosty wózek inwalidzki.

Urządzenie, choć proste w budowie i nieskomplikowane w obsłudze, zapewnia bezpieczny transport na różnego typu schodach – zarówno prostych jak i zakręcanych. Sprawnie i bezproblemowo przemieszcza się po schodach wyjątkowo stromych. Swobodnie mieści się na wąskich schodach, dlatego jest idealny do użytku na klatkach schodowych bloków mieszkalnych. Istotne jest również, że podczas przejazdu transporterem Scalamobil S25 nie ma znaczenia materiał, z którego wykonano schody. Równie dobrze poradzi sobie na posadzkach kamiennych oraz drewnianych – w tym również na schodach pokrytych okładziną. Ważne jest, aby wymiar schodów mieścił się w następujących parametrach: głębokość pojedynczego stopnia musi wynosić minimum 11 cm, a jego wysokość stopnia nie może być wyższa niż 20 cm.

Sam transporter waży tylko 24,5 kg, przy czym umożliwia przewiezienie osoby, której waga wraz z krzesełkiem nie przekracza 120 kg. Schodołaz składa się z dwóch części, które można szybko i łatwo rozłożyć i równie szybko połączyć w całość. Tym samym jego przechowywanie i transport nawet w niewielkim bagażniku nie sprawia żadnego problemu. Dzięki takiej lekkiej i kompaktowej budowie schodołaz Scalamobil S20 jest niezastąpiony w małych przestrzeniach mieszkalnych. Daje się nim łatwo manewrować i nie wymaga od opiekuna używania siły.

Pomimo przeciętnych parametrów użytkowych schodołazu z powodzeniem wystarcza on do codziennego wygodnego użytku  w prywatnych domach oraz w budynkach użyteczności publicznej. Schodołaz porusza się po schodach z prędkością od 6 do 16 stopni na minutę – zależnie od rodzaju schodów. Przy całkowicie naładowanych akumulatorach może pokonać do 300 stopni, przy czym jest to zależne głównie od obciążenia. Stan rozładowania akumulatora sygnalizuje dioda w odpowiednim kolorze.Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie120 kg, wraz z pasażerem
Waga24,5 kg
Zestaw napędowy16,6 kg
Akumulator2 x 12 V/ 3,4 Ah, bezobsługowe
Prędkość6 – 16 stopni/min
Dopuszczalna głębokość stopnimin. 11 cm
Dopuszczalna wysokość stopnimax. 20 cm
Zasięgdo 300 stopni

 

Cena: 3 299 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.