Sherpa Enders – schodołaz kroczący używany

8.499,00

Opis

Pośród wielu różnych modeli schodołazów znaleźć można zarówno masywne, wielozadaniowe konstrukcje, jak i całkiem niewielkie pojazdy – idealne do niedużych pomieszczeń. Kompaktowe wymiary i niewielka waga sprawiają, że są szczególnie lubiane pośród osób mieszkających w prywatnych domach. Gdy korytarze są często dość wąskie i do tego połączone krętymi schodami, zarówno wymiary jak i waga schodołazu nabierają znaczenia. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje model włoskiego producenta – schodołaz kroczący Sherpa Enders.

Jest to zintegrowany system jezdny, czyli urządzenie wyposażone we własne siedzisko. Takie rozwiązanie oszczędza cenne centymetry gabarytów urządzenia. Wymiary zewnętrzne schodołazu wynoszą odpowiednio: długość 675 mm i szerokość – 505 mm. To naprawdę mało. Jego waga wynosi zaledwie 29 kg – to również cenna zaleta dla użytkowników. Co ciekawe, przy tak niskiej masie własnej urządzenie może przewozić pasażerów o wadze aż 120 kg. Jest to możliwe dzięki niezwykle mocnej konstrukcji, wykonanej z materiałów najwyższej jakości. Urządzenie jest przy tym bardzo stabilne i doskonale się go prowadzi. Nie wymaga użycia siły i jest niezwykle zwrotne. Dobrą skrętność zapewniają koła o węższym niż przeciętny profilu – czyli po prostu cieńsze. Kompaktowe, a zarazem wygodne siedzisko z praktycznymi podłokietnikami zapewnia bezpieczny i komfortowy transport – nawet na większe odległości. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to idealna propozycja właśnie dla małych domowych przestrzeni.

Jednak schodołaz Sherpa Enders zaskakuje dalej. Okazuje się, że to model świetnie sprawdzający się również podczas podróży w terenie. Niebieżnikowane koła o dużej średnicy zostały osadzone na poszerzonej osi. To gwarantuje dobrą przyczepność oraz łatwą manewrowalność nawet na nierównym podłożu. Producent zadbał również o bezpieczeństwo pasażera w każdych warunkach. Schodołaz Sherpa Enders został wyposażony w specjalny system hamulcowy umieszczony w kole głównym. Jeśli transporter zaczyna się nagle niebezpiecznie przechylać, hamulce zostają natychmiast aktywowane. Dzięki temu nie ma ryzyka, że schodołaz odjedzie po schodach w dół razem z przewożoną osobą.

Model Sherpa Enders jest złożony z 2 elementów, dających się łatwo rozłożyć. Są to: część jezdna o wadze 22,3 kg oraz część sterująca, która waży zaledwie 6,7 kg. Takie parametry sprawiają że urządzenie jest bardzo praktyczne w użytkowaniu nawet dla wątłych opiekunów. W razie potrzeby można go wygodnie schować albo przewozić w bagażniku nawet małego samochodu. Złożenie w całość również nie wymaga wysiłku i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy połączyć obie części i urządzenie jest gotowe do pracy. Nie należy obawiać się, że nie podłączyło się jakiegoś elementu, co zagrozi bezpieczeństwu jazdy.

Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie120 kg, wraz z pasażerem
Waga29 kg, 6,7 kg część kierująca, 22,3 kg część jezdna
Wysokość1130 mm
Szerokość505 mm
Średnica kół260 mm
Długość675 mm
Przestrzeń wymagana na półpiętrze0,8 x 0,9 m

 

Cena: 8 499 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

 

Może zainteresuje Cię oferta: