Sano Liftkar PT Outdoor – zewnętrzny schodołaz kroczący używany

8.499,00

Opis

Większość modeli schodołazów osobowych jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnątrz pomieszczeń. Z założenia bowiem pokonywanie schodów nastręcza najwięcej problemów właśnie tam. Jednak jeden z uznanych austriackich producentów tego typu urządzeń wyszedł naprzeciw szerokim potrzebom osób niepełnosprawnych, chcących aktywnie spędzać czas poza domem. Schodołaz kroczący Sano Liftkar PT Outdoor jest transporterem przeznaczonym do użytku wewnątrz pomieszczeń oraz w terenie otwartym, na wyboistych i pochyłych ścieżkach. Umożliwia pokonywanie barier architektonicznych w postaci klasycznych schodów. Doskonale sprawdzi się też podczas spaceru po lesie czy parku. Wszędzie, gdzie teren jest nierówny i zdarza się konieczność wyjechania pod górkę czy zjazdu po rampie. Jego wszechstronne zastosowanie pozwala na wykorzystanie zarówno do użytku profesjonalnego jak i prywatnego. Jest użytkowany w domach opieki, sanatoriach, szpitalach czy hotelach, a także podczas podróży samolotem lub pociągiem. Będąc za każdym razem w innym miejscu warto posiadać własny transporter, który dodatkowo umożliwia pokonywanie barier architektonicznych w terenie otwartym.

Schodołaz Sano Liftkar PT Outdoor posiada zwartą, mocną, ale i lekką konstrukcję, wygodne siedzisko oraz duże, niebrudzące koła osadzone na poszerzonej osi. Stabilna konstrukcja i niebieżnikowane koła sprawiają, że nierówności w otwartym terenie nie są odczuwalne. Zintegrowane siedzisko z tapicerowanymi podłokietnikami zapewnia wygodę użytkowania przez długie godziny. Jest to idealny model na wyprawy poza domem. Jednocześnie manewrowanie na wąskich i krętych schodach wewnętrznych również nie stwarza problemów. Schodołaz posiada pojemny akumulator, a opcjonalnie można dokupić mobilną ładowarkę – wówczas transporter nie zawiedzie w żadnej sytuacji. Bezpieczeństwo transportu zapewniają koła hamujące aktywowane gdy urządzenie jest za bardzo odchylone. Dopasowywane do wzrostu opiekuna, ergonomiczne uchwyty powleczone zostały antypoślizgową powłoką. Dzięki temu nie potrzeba siły ani umiejętności do prowadzenia schodołaza podczas transportu w górę i w dół nawet stromych schodów czy ramp. Opcja przełączania trybu pracy na ciągły i krokowy jest dostępna również w czasie transportu, zatem można dopasować sposób prowadzenia do napotykanych przeszkód.

Łatwość rozłożenia na 3 moduły składowe pozwala na szybkie i bezproblemowe przewożenie w bagażniku samochodu oraz przechowywanie nawet w warunkach hotelowych. Oferowany przez nas schodołaz kroczący Sano Liftkar PT Outdoor jest przystosowany do transportu pod całkowitym obciążeniem maksymalnym 120 kg.Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie120 kg, wraz z pasażerem
Waga29 kg, 6,7 kg część kierująca, 22,3 kg część jezdna
Wysokość1130 mm
Szerokość505 mm
Średnica kół260 mm
Długość675 mm
Przestrzeń wymagana na półpiętrze0,8 x 0,9 m

 

Cena: 8 499 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

 

 

Dodatkowe informacje

Producent