Antano LG 2020 – schodołaz kroczący

15.600,00

Opis

Propozycja włoskiego producenta nowoczesnych schodołazów – idealna do użytku zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na dworze, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących, na przykład jako pasażerowie pociągów. Schodołaz kroczący LG 2020 oferowany przez firmę Antano to innowacyjny produkt zwiększający możliwości ruchowe i tym samym mobilność użytkownika, co przekłada się na znaczną poprawę jakości jego życia.

Podstawową zaletą modelu Antano LG 2020 jest kompaktowa, zwarta budowa przekładająca się na niską masę urządzenia. Jednocześnie zastosowane tu innowacyjne rozwiązania i nowoczesne materiały tworzą niezwykle wytrzymałą konstrukcję do wszechstronnego zastosowania. Krzesełko jest zintegrowane z urządzeniem. Aby ułatwić przesiadanie się z wózka na transporter, zamontowano odchylane w górę podłokietniki. Kompaktowe, ale jednocześnie bardzo wygodne siedzisko z regulowanym wezgłowiem i wysuwanym podnóżkiem zapewnia odpowiednie podparcie, gwarantując bezpieczne i komfortowe warunki transportu. W połączeniu z opatentowanym systemem ruchu, schodołaz kroczący Antano LG 2020 oferuje wygodę i łatwość użytkowania, zwiększając samodzielność i dając niespotykaną dotąd autonomię jego użytkownikowi. Producent zapewnia, że model ten jest „najlepszym i najszybszym urządzeniem pośród dostępnych na rynku” w swojej klasie.

W szczególności, na uwagę zasługuje rozwiązanie ułatwiające pokonywanie kolejnych stopni podczas wspinania się po schodach. W tylnej części konstrukcji, pomiędzy kółkami pokonującymi stopnie dołożono dodatkowe kółko, które stanowi pośrednie podparcie kroku. Stabilizuje ono schodołaz i likwiduje konieczność szukania punktu równowagi w trakcie pokonywania kolejnych stopni. Dzięki temu możliwe jest wygodne i szybsze pokonywanie kolejnych schodów bez większego wysiłku ze strony operatora. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że schodołaz może przemieszczać się z maksymalną prędkością nawet 36 stopni schodowych na minutę. Przy zasięgu dochodzącym do granicy 560-800 stopni (widełki podane dla przykładowej wagi pasażera wraz z wózkiem: odpowiednio 160 i 90 kg) daje to doskonałe osiągi i pozwala na sprawne pokonywanie różnych typów schodów. Przy częstym, codziennym użytkowaniu transportera, zaoszczędzony w ten sposób czas jest nie do przecenienia.

Dla poprawy bezpieczeństwa od spodu platformy zamontowano skierowane w dół oświetlenie, które zwiększa widoczność pokonywanej trasy i umożliwia ominięcie ewentualnych przeszkód. Regulowany hamulec głównych kół transportera pozwala lepiej dopasowywać go do różnego typu schodów. Dodatkowe hamulce są umieszczone przy obrotowych kółkach pod platformą na stopy. Ergonomiczny uchwyt wyposażono w wygodny panel z dużymi przyciskami kompleksowej nawigacji. Znalazły się tu:

  • Kluczyk rozruchowy
  • Potencjometr do regulacji prędkości
  • Wybór trybu ruchu „krok po kroku” lub ciągły
  • Przycisk awaryjny
  • Wskaźnik poziomu naładowania baterii
  • Pokrętło do regulacji wysokości zagłówka
  • Pokrętło do regulacji wysokości zaczepów wózka


Dane techniczne:

Maksymalna prędkość36 stopni na minutę
Moc silnika350 W
Masa całkowita44 kg
Maksymalne obciążenie130 kg
Zasięg560-800 stopni
Rezerwa operacyjna40 stopni
Max. wysokość stopnia23 cm
Min. wymiary spocznika w kształcie litery „L”100 x 75 cm
Min. wymiary spocznika w kształcie litery „U”100 x 120 cm
Min. szerokość stopnia58 cm

 

Cena: 15 600 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

Antano