TGR Jolly Junior Plus – schodołaz gąsienicowy używany

9.999,00

Opis

Osobom niepełnosprawnym – zresztą zasada ta dotyczy każdego, zaleca się zachowywać maksymalną aktywność, na jaką pozwala stopień niepełnosprawności i ogólna kondycja danego pacjenta. Oczywiste jest, że w takim przypadku konieczne są inwestycje w odpowiedni sprzęt, umożliwiający aktywne funkcjonowanie. Poza dobrze dopasowanym do potrzeb wózkiem warto pomyśleć również o urządzeniu do transportu pomiędzy kondygnacjami. Nie zawsze bowiem ma się gwarancję, że w budynku znajdzie się winda czy choćby podnośnik umożliwiający bezproblemowe pokonanie kolejnych kondygnacji. Do tego celu służą właśnie coraz popularniejsze na rynku schodołazy gąsienicowe i kroczące.

Pośród wielu nowoczesnych urządzeń tego typu, na szczególną uwagę zasługuje model włoskiego producenta – firmy TGR. Schodołaz gąsienicowy Jolly Junior Plus sprawdza się wszędzie tam, gdzie wiele podobnych mu urządzeń nie radzi sobie. Mianowicie – model ten przystosowany jest do transportu wózków inwalidzkich dziecięcych lub na przykład elektrycznych. Generalnie, obsługuje modele wózków o nietypowej konstrukcji – na przykład z kołami umieszczonymi nisko nad posadzką lub o nietypowym rozstawie kół (nawet do 70 cm). Takie wózki trudno jest załadować na standardowe schodołazy i należy mieć to na uwadze, szukając odpowiedniego transportera. Taka uniwersalność zastosowań jest możliwa dzięki rampie podnoszonej do odpowiedniej pozycji za pomocą siłownika, na której podróżuje wózek. Rozkładane dodatkowo, węższe rampy najazdowe ułatwiają załadunek i zjazd wózka. Podczas bezruchu można je składać, aby oszczędzić miejsce. Niebagatelne znaczenie ma tu również dopuszczalny udźwig transportera, wynoszący aż 150 kg dla pasażera wraz z wózkiem.

Pomimo sporych gabarytów płyty transportowej, schodołaz wyjątkowo zgrabnie mieści się na wąskich przestrzeniach schodów i półpięter. Przy skręcie o 90 stopni radzi sobie już na spocznikach o wymiarach 115 cm i 115 cm, zaś żeby zrobić zwrot w tył, czyli zakręcić o 180 stopni wystarcza mu powierzchnia 120 cm na 200 cm. Również transport w bagażniku samochodu osobowego nie nastręcza żadnych trudności. Jolly Junior Plus jest rozkładany na 3 niezależne części i bez problemu mieści się w większości przeciętej wielkości aut.

Poza powyższymi cechami wyróżniającymi, również pozostałe parametry plasują schodołaz TGR Jolly Junior Plus w grupie naprawdę godnych polecenia transporterów. Składa się na to:

  • Zasięg aż do 50 pięter;
  • Włącznik na kluczyk zabezpieczający przed nieautoryzowanym dostępem;
  • Automatyczne hamulce;
  • Przycisk zwalniający hamulce, dający możliwość awaryjnego zjazdu ręcznego;
  • Przycisk awaryjny w postaci grzybka;
  • Antypoślizgowe gumowe gąsienice, które nie brudzą posadzek;
  • Zagłówek regulowany na wysokość;
  • Regulowany pas bezpieczeństwa;
  • Wskaźnik poziomu nachylenia;
  • Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora.Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie150 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Waga65 kg
Silnik elektryczny12 V – 160 W DC
Akumulator12 V/ 24 Ah, bezobsługowy – wielokrotnego ładowania
HamulecNegatywny elektromagnetyczny 12 V
Ładowanieprostownik elektroniczny na stałe wbudowany w urządzenie
Przenoszenie napędunapędowy pasek zębaty; przekładnia reduktora z kołami stalowymi hartowanymi; hamulec zamontowany bezpośrednio na reduktorze, blokujący urządzenie również w przypadku uszkodzenia paska zębatego

 

Cena: 9 999 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.