TGR Jolly – schodołaz gąsienicowy używany

7.999,00

Opis

Niepełnosprawność nie wybiera. Dotyczy zarówno osób mieszkających w dużych domach jednorodzinnych, jak i mieszkańców bloków wielorodzinnych. Z tego powodu potrzeby dotyczące przemieszczania się z pomocą wózka inwalidzkiego i możliwości ich zaspokojenia są bardzo zróżnicowane. Nie zawsze możliwe jest zaadaptowanie miejsca zamieszkania do bezproblemowego pokonywania barier – na przykład poprzez zainstalowanie szybu z windą. Zresztą, również konieczność przemieszczania się w różnych miejscach publicznych wymusza zastosowanie bardziej uniwersalnych rozwiązań – jak na przykład schodołazy. Nie zawsze bowiem spotyka się podnośniki pionowe czy urządzenia dźwigowe ułatwiające transport osobom niepełnosprawnym. Stosunkowo często okazuje się, że do pokonania jest przynajmniej jedna kondygnacja, a do dyspozycji są jedynie schody – do tego wyjątkowo wąskie.

Dostępność na rynku różnorodnych modeli transporterów osobowych sprawia, że można dobrze dobrać rodzaj i parametry urządzenia do swoich potrzeb. Dlatego warto rozważyć różne opcje, zanim dokona się zakupu. Pośród licznych propozycji na uwagę zasługuje schodołaz gąsienicowy Jolly TGR. Jest to jedna z najmniejszych gabarytowo konstrukcji tego typu. Idealna przede wszystkim do pokonywania wąskich klatek i biegów schodowych – w domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych czy budynkach użyteczności publicznej. W wielu z tych miejsc nadal nikt nie zatroszczył się bowiem o dostosowanie architektury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Często bywa też i tak, że zwyczajnie nie ma miejsca na zainstalowanie jakiejkolwiek stałej instalacji dźwigowej czy podnośnikowej. Schodołaz Jolly TGR jest przystosowany do skrętu o 90 stopni na spoczniku o wymiarach tylko 100 cm na 100 cm. Na zawracanie, czyli skręt na spoczniku o 180 stopni, wystarczy zaś 105 cm na 200 cm.

Schodołaz Jolly TGR jest przeznaczony do transportu po schodach wielu rodzajów wózków inwalidzkich. Posiada lekką, ale mocną konstrukcję – maksymalna waga przewożonej osoby wraz z wózkiem wynosi aż 130 kg. Wytrzymały akumulator i mocny silnik pozwalają na pokonanie na jednym naładowaniu aż do 50 pięter. Jest to wyjątkowo bezpieczny transporter – posiada wszechstronne zabezpieczenia służące do komfortowego i pewnego przemieszczania się w dół i w górę schodów. Do najważniejszych należą:

  • Włącznik na kluczyk zabezpieczający przed nieautoryzowanym dostępem;
  • Automatyczne hamulce;
  • Przycisk zwalniający hamulce;
  • Przycisk bezpieczeństwa;
  • Antypoślizgowe gumowe gąsienice, które nie brudzą posadzek;
  • Wskaźnik pokazujący nachylenie schodów.

 

Dzięki dostępnym na rynku różnorodnym dodatkom konstrukcyjnym, można go bardzo dokładnie dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Posiada między innymi specjalną rampę, montowaną równolegle do gąsienic, której zadaniem jest lepsze ustabilizowanie różnych wózków. W podstawowym wyposażeniu transportera znajdują się zaczepy do wózków – regulowane na szerokość i wysokość, regulowany wygodny zagłówek i pas bezpieczeństwa.Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie130 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Waga52 kg
Ładowanieprostownik elektroniczny na stałe wbudowany w urządzenie
Napędsilnik elektryczny 12 V – 160 W DC
Akumulator12 V 24 Ah bezobsługowy wielokrotnego ładowania
Hamulecnegatywny elektromagnetyczny 12 V

 

Cena: 7 999 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.