Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Sano Liftkar UNI PT-S – schodołaz kroczący z siedziskiem

17.900,00

Opis

Schodołazy osobowe – według powszechnie przyjętej definicji, służą do transportowania osób niepełnosprawnych. Jednak zakres ich przydatności nie kończy się na tym. Również osoby w podeszłym wieku często miewają problemy z poruszaniem się. W związku z tym z biegiem czasu coraz bardziej potrzebują pomocy w tym zakresie. Problem jest tym większy, jeśli osoba zmuszona jest do ciągłego przemieszczania się po schodach, na przykład w swoim domu. Schodołazy kroczące świetnie sprawdzają się w takich przypadkach. Pośród wielu modeli na uwagę zasługuje seria osobowa Liftkar PT od austriackiego producenta różnego typu transporterów – firmy Sano.

Poniżej przedstawiamy popularny model – schodołaz kroczący Sano Liftkar UNI PT-S. W odróżnieniu od podobnych modeli tej serii, przystosowanych do transportu różnych wózków inwalidzkich, model UNI PT-S posiada zintegrowane siedzisko. Pozornie mniejsza uniwersalność przekłada się na dobrze dopasowane przeznaczenie transportera. Model ten świetnie sprawdzi się jako urządzenie wspomagające transport osób starszych oraz niepełnosprawnych z częściowym niedowładem kończyn. Jest polecany również w miejscach, gdzie nie ma w danej chwili możliwości podjechać wózkiem – np. podczas transportu osoby niepełnosprawnej na pokład samolotu. Przemieszczanie się po krętych i wąskich schodach lub korytarzu w tym przypadku również nie stanowi problemu, gdyż zintegrowane krzesełko jest węższe niż standardowy wózek inwalidzki. Jeśli użytkownik jest w stanie poruszać się w miarę samodzielnie i może sam siadać na krzesełko schodołazu, to bez wózka trwa to krócej. Sama procedura transportu wygląda dokładnie tak samo jak w pozostałych modelach Sano Liftkar UNI PT. Głównie dlatego, że we wszystkich większość kluczowych elementów jest jednakowa. Do najważniejszych cech należą:

  • Zintegrowane siedzisko – jego masa jest mniejsza niż masa przeciętnego wózka, dlatego przy maksymalnym udźwigu całkowitym 130 lub 160 kg daje możliwość transportu nieco cięższej osoby niż modele z podczepianym wózkiem inwalidzkim.
  • Mechanizm hamulcowy zatrzymujący schodołaz po pokonaniu każdego stopnia – zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas transportu.
  • Wskaźnik poziomu nachylenia – pozwala na zoptymalizowanie balansu schodołazem podczas wjeżdżania i wyjeżdżania. Dzięki temu niezależnie od wzrostu prowadzącego i rodzaju schodów bez problemu znajduje się odpowiedni kąt nachylenia transportera.
  • Antypoślizgowe i ergonomiczne uchwyty – ich wysokość dopasowuje się do wzrostu operatora, co zapewnia stabilne podtrzymanie i eliminuje ryzyko wyślizgnięcia.
  • Intuicyjna i wygodna obsługa – po dwa jednakowe przyciski „góra-dół” znajdujące się na każdej z rączek umożliwiają prowadzenie schodołazu zarówno osobom prawo- jak i leworęcznym.

 

Schodołazy kroczące SANO Liftcar UNI serii PT-S występują w dwóch wersjach udźwigu. Dopuszczalna waga pasażera liczona już z wbudowanym siedziskiem może wynosić odpowiednio 130 i 160 kg – zależnie od wersji. Urządzenia ma lekką modułową budowę, składa się z 3 części: akumulatora oparcia i modułu kroczącego. Można je szybko rozkładać i łatwo transportować lub przechowywać. Całkowita masa urządzenia z siedziskiem wynosi około 35 kg.

Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie 130 lub 160 kg – opcjonalnie
Waga 29 kg, 6,7 kg część kierująca, 22,3 kg część jezdna
Wysokość 1130 mm
Szerokość 505 mm
Średnica kół 260 mm
Długość 675 mm
Przestrzeń wymagana na półpiętrze 0,8 x 0,9 m

 

Cena: PT-S 130 – 17 900 zł / PT-S 160 – 19 725 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

Schodołaz Liftkar

Wózki inwalidzkie poruszają się na kołach, a schody to przeszkoda, którą ciężko ominąć czy przeskoczyć. Warto więc w miejscach publicznych czy tam, gdzie zazwyczaj można spotkać większą ilość osób niepełnosprawnych na wózkach, zamontować schodołaz. Liftkar to marka, która zna się na rzeczy i produkuje najlepszej jakości schodołazy, jakie można spotkać na rynku. W odróżnieniu od innych modeli, przystosowane są zwykle do tego, aby przewozić wiele rodzajów wózków. Marka ta oferuje modele, które sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach.

  To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Informacje dodatkowe

Producent