TK 200 Treppenkuli Public – schodołaz gąsienicowy używany

19.999,00

Opis

Od wielu lat trwa powszechna mobilizacja w zakresie likwidowania barier architektonicznych. Dotyczy to zwłaszcza przestrzeni publicznej – urzędów, ośrodków kulturalno-sportowych, dworców i lotnisk oraz placówek medycznych. Osoby niepełnosprawne coraz częściej chcą i mogą aktywnie przemieszczać się na swoich wózkach poza obrębem mieszkania. Nie dziwi zatem, że kolejnym krokiem jest oczekiwanie z ich strony na stworzenie bezproblemowego i bezpiecznego dojazdu do miejsc publicznych. A z tym nadal bywa różnie. Pomijając przypadki złej woli, dość częstą przyczyną zaniechań są względy finansowe lub przeszkody wynikające z konstrukcji budynku. Najlepszym momentem na zaplanowanie takich inwestycji jest przeprowadzanie modernizacji danego obiektu. Warto wtedy zwiększyć nakłady i zaplanować najkorzystniejsze rozwiązanie w określonych warunkach. I wówczas pojawiają się dwie możliwości. Bywa, że koszt dodatkowych instalacji jest nie do udźwignięcia przez właściciela budynku. Ale zdarza się i tak, że pomimo przygotowania finansowego, niemożliwym okazuje się zainstalowanie żadnego szybu ani podnośnika. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem staje się zakup schodołaza.

Jeśli w grę wchodzi obsługa miejsc publicznych, zwłaszcza o przewidywanym sporym natężeniu ruchu osób niepełnosprawnych, należy postawić na solidne i wszechstronne urządzenie. Platformowy schodołaz gąsienicowy TK 200 Treppenkuli Public – jak sama nazwa wskazuje, idealnie się do tego nadaje. Jest on gigantem pośród transporterów osobowych. Maksymalny udźwig oferowany przez to urządzenie wynosi aż 200 kg, co stanowi średnio około 130-140 % udźwigu większości tego typu schodołazów. Sam również nie waży mało, bo aż 115 kg. Pomimo tego jego obsługa nie wymaga użycia siły i jest niezwykle prosta.

Schodołaz gąsienicowy TK 200 Treppenkuli Public jest przystosowany do przewozu wielu modeli wózków – zarówno lekkich najprostszych modeli z napędem ręcznym, wózków aktywnych i sportowych, jak i znacznie cięższych – elektrycznych. Urządzenie dobrze spisuje się na stosunkowo wąskich schodach i nie sprawia problemów podczas zakrętów na spocznikach międzybiegowych. Może bezpiecznie pracować przy nachyleniu biegów schodowych aż do 35 stopni. Co ciekawe, również prędkości przemieszczania się tego kolosa po schodach są imponujące. Podczas jazdy w górę schodów pokonuje do 7,5 m/min, natomiast zjazd odbywa się z „zawrotną prędkością” aż 11 m/min.  Takie osiągi uzyskuje dzięki mocnemu silnikowi elektrycznemu o mocy 190 W.

Z uwagi na wielkość samego transportera i jego mocy przewozowych, producent szczególnie mocno zadbał o bezpieczeństwo podczas jazdy. Platforma jest pokryta antypoślizgowym materiałem, zaś dla dodatkowego przytrzymania wózka zastosowano aż dwa pasy zabezpieczające – górne i dolne. Dzięki temu nawet największy przewożony wózek nie straci przyczepności i nie zsunie się z platformy. Podczas przejazdu w pogotowiu pozostają dwa potężne hamulce elektromagnetyczne. Dodatkowo, na panelu znajduje się przycisk awaryjnego włączania transportera. Przed niespodziewanym brakiem mocy chroni widoczny jest na wskaźniku stan naładowania akumulatora.
Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie200 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Waga115 kg
WymiaryDł. 1258 mm, szer. 757 mm, wys. 1280 mm
Wymiary platformyDł. 892 mm, szer. 690 mm
Prędkośćwjazd 7,50 m/min zjazd 11 m/min
Schodydo 35 stopni nachylenia
Napędsilnik elektryczny 2 x 12 V DC – 190 W
Baterie2 x 12 V / 24 AH kwasowo – ołowiowe tkz, bezobsługowe, żelowe
ŁadowarkaAutomatic 115 / 230 VAC
Hamulec2 x elektromagnetyczny
WózkiWszystkie typy: ręczne i elektryczne

 

Cena: 19 999 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.