Sano Liftkar UNI PT – schodołaz kroczący uniwersalny

21.000,00

Opis

Jeden z popularniejszych modeli dostępnych na rynku w ofercie transporterów osobowych. Symbole PT w nazwie, tłumaczone z angielskiego (czyt: Personal Transport)  oznaczają właśnie kategorię urządzeń do przewozu osób niepełnosprawnych. Idealne rozwiązanie dla użytkowników wózków inwalidzkich, ich opiekunów oraz specjalistycznych firm przewożących osoby niepełnosprawne. Schodołazy tej serii są niezwykle uniwersalne, funkcjonalne  i wszechstronne. Często są wykorzystywane przez specjalistyczne firmy przewozowe w profesjonalnym transporcie osób niepełnosprawnych. Pośród innych transporterów kroczących wyróżniają się tym, że nie posiadają zintegrowanego, dedykowanego siedziska. Umożliwiają podpięcie większości manualnych wózków inwalidzkich oraz krzeseł transportowych. Dzięki temu można je stosować w miejscach gdzie potrzeby transportowe zmieniają się dynamicznie – w domach opieki, domach seniora, w instytucjach publicznych czy kulturalnych. Schodołazy kroczące, w tym zwłaszcza schodołaz kroczący Liftcar PT UNI są jednak równie popularne wśród użytkowników indywidualnych, bowiem to sprawdzone i solidne modele. Dodatkową ich zaletą jest możliwość użytkowania na wielu rodzajach schodów – przede wszystkim jednak pozwalają na transport po schodach krętych i/lub wąskich. To istotna cecha przy zakupie urządzenia do użytku w piętrowym domu jednorodzinnym.

Ich zaletą jest nie tylko wszechstronność zastosowań, ale również łatwość obsługi. Bardzo łatwo jest najechać na niego tyłem i zabezpieczyć oparcie wózka inwalidzkiego. Zasięg klamry zaczepu oparcia zamyka się w przedziale 330-500 mm. Pokonywanie schodów schodołazem kroczącym zawsze wymaga pomocy opiekuna, jednak tutaj ta pomoc jest naprawdę symboliczna. Nie potrzeba żadnej siły do wspomagania pracy urządzenia, ani specjalnych umiejętności jego obsługi. Posiada dwa intuicyjne przełączniki góra-dół – po jednym na każdej z rączek. To kolejna jego zaleta – jest wygodny dla opiekuna prawo- i leworęcznego. Ergonomicznie ukształtowane rączki są pokryte antypoślizgowym tworzywem – dzięki temu zapewniają pewny i bezpieczny uchwyt. Ich wysokość można również dopasowywać do wzrostu osoby prowadzącej. Powyższe rozwiązania sprawiają, że schodołaz kroczący Liftcar PT UNI nie sprawia trudności opiekunom i nadaje się do obsługi nawet przez przeciętnie sprawną osobę towarzyszącą. Komfort jazdy osoby niepełnosprawnej podnosi zintegrowany wskaźnik poziomu nachylenia, pozwalający dopasować kąt nachylenia do rodzaju schodów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa jazdy w górę i w dół.

Schodołazy kroczące SANO Liftcar UNI serii PT występują w dwóch wersjach. Różnią się udźwigiem – dopuszczalna waga pasażera razem z wózkiem inwalidzkim wynosi odpowiednio 130 i 160 kg dla modelu UNI 130 i UNI 160. Obie wersje urządzenia mają lekką modułową budowę. Składają się z 3 części: akumulatora oparcia i modułu kroczącego. Można je szybko rozkładać i łatwo transportować lub przechowywać. Całkowita masa urządzenia wynosi niecałe 28 kg, z czego niemal dwie trzecie wagi przypada na część jezdną – ponad 20kg. Skrzynka akumulatorowa oraz moduł obsługi ręcznej ważą zaledwie po 4-5 kg.


Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie130 lub 160 kg – opcjonalnie
Waga27,6 kg, waga części ręcznej 20,9 waga części jezdnej 6,7 kg
Maksymalna szerokość oparcia495 mm
Maksymalna szerokość śladu730 mm
Średnica kół200 mm
Szerokość śladu (zewnętrznego)297 mm
Całkowita szerokość760 mm (z opuszczonymi platformami) 395 mm ( z podniesionymi platformami), 482 mm (rączka)
Całkowita długość385 mm

 

Cena: PT UNI 130 – 19 500 zł / PT UNI 160 – 21 949 zł

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

Dodatkowe informacje

Producent