Opis
Schodołazy gąsienicowe – poza drugą kategorią, czyli schodołazami kroczącymi, są jedynymi tak wszechstronnymi i uniwersalnymi transporterami mobilnymi. To, że mogą przemieszczać się wraz z właścicielem i służyć do pokonywania barier architektonicznych w dowolnym niemal miejscu, stanowi ich niepodważalną zaletę. Dodatkowym argumentem jest cena takiego urządzenia – zwłaszcza zakupionego na rynku wtórnym. Kwota wydatkowana na zakup schodołazu jest nieporównywalnie niższa od montażu nawet najprostszych podnośników czy wind. Przy tym montaż na stałe nie zawsze jest możliwy z uwagi na brak miejsca, albo nieopłacalny – zważywszy na aktywny tryb życia osoby niepełnosprawnej.
Oferowane obecnie certyfikowane schodołazy gąsienicowe bez wyjątku zapewniają wygodę i bezpieczeństwo transportu. Wszystkie można wykorzystywać zarówno wewnątrz budynków jak i w terenie. Tym co odróżnia je między sobą są parametry użytkowe i dodatkowe cechy mogące zaważyć o wyborze danego modelu. Pośród nich na uwagę zasługuje włoski schodołaz Vimec T09 ROBY – uniwersalny transporter gąsienicowy przeznaczony do przewozu pomiędzy kondygnacjami osób niepełnosprawnych wraz z dowolnym wózkiem manualnym. Podczas transportu konieczna jest pomoc opiekuna, jednak obsługa urządzenia nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego ani specjalnego przeszkolenia.
Najważniejsze cechy modelu Vimec T09 ROBY:
- Maksymalny udźwig transportowanej osoby wraz z wózkiem do 130 kg.
- Przeznaczony do pokonywania schodów prostych z ostro zakończonymi stopniami o nachyleniu biegów do 35 stopni.
- Doskonała zwrotność i łatwość manewrowania już na niewielkich kownicz ttowych i prostokątnych spocznikach – minimalne wymiary to 1050 mm długości i 820 mm szerokości.
- Możliwość regulacji w pionie i poziomie zaczepów mocujących wózek zapewnia stabilne i bezpieczne umocowanie na czas przejazdu.
- Stała prędkość jazdy w górę i w dół – odpowiednio: 5 m/min i 6 m/min.
- Maksymalny zasięg na pełnym naładowaniu: 23-25 pięter.
- Panel operacyjny z kluczykiem aktywującym, wyposażony we wskaźnik informujący o stanie naładowania akumulatora, kącie nachylenia schodołazu.
- Awaryjny przycisk ‘stop’ umożliwiający natychmiastowe zatrzymanie urządzenia.
- Możliwość ręcznego przemieszczenia schodołazu zarówno w górę jak i w dół w przypadku nagłego zatrzymania urządzenia.
- Doskonała przyczepność dzięki zastosowanemu systemowi ABS.
- Nowoczesna stylistyka oraz zwarta i kompaktowa konstrukcja oparta na trwałych materiałach nadających się do pełnej utylizacji – w tym baza nośna wykonana z jednego odlewu aluminium (unikalna na rynku).
- Zastosowanie łatwo zmywalnych materiałów ułatwia czyszczenie, zaś specjalnie zaprojektowane gąsienice, wykonane z jasnej gumy chronią schody przed niszczeniem i nie pozostawiają śladów na posadzkach.
- Cicha kultura pracy
Waga całego urządzenia to tylko 56 kg (część jezdna – 41 kg, 15 kg – masa części sterującej). Możliwość rozłożenia na dwie części pozwala na wygodne przechowywanie oraz transportowanie w bagażniku samochodowym.
Dane techniczne:
Udźwig | 130 kg, 1 osoba wraz z wózkiem |
Zasilanie | 24 V przy pomocy 2 akumulatorów żelowych. Ładowarka elektroniczna wbudowana zasilana z sieci 230V. Wskaźnik stanu naładowania |
Gąsienice | wykonane z gumy odpornej na ścieranie o wysokim współczynniku tarcia, zapewniające przyczepność i nie pozostawiające śladów na powierzchni |
Kąt nachylenia | 35° maks.; wskaźnik nachylenia schodów jest wbudowany w pochwyt |
Waga urządzenia | 47 kg |
Szerokość (głębokość) minimalna spocznika schodowego | 970 mm z wózkiem z podnóżkiem i osobą niepełnosprawną na transporterze |
Minimalna szerokość schodów | 970 mm z wózkiem z podnóżkiem i osobą niepełnosprawną na transporterze |
Cena: 9 000 zł
Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.
*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.