Bartels STAIRMAX – schodołaz gąsienicowy używany

16.000,00

Opis

Osoby niepełnosprawne ruchowo cenią sobie możliwość samodzielnego wykonywania codziennych czynności. To daje im tak potrzebne poczucie niezależności. Dostrzegając te potrzeby, producenci konstruują coraz nowocześniejsze urządzenia wspomagające codzienne funkcjonowanie. Na rynku od dawna królują modele wózków, które można samodzielnie prowadzić bez wysiłku i przede wszystkim bezpiecznie. Początkiem zmian było skonstruowanie odpowiedniej osi jezdnej, żeby siedząc na wózku dało się obracać dużymi kołami. Potem pojawiły się wózki elektryczne, które dały niezależność osobom z porażeniem również górnych kończyn – a wręcz górnej połowy ciała. Dla osób chcących aktywnie spędzać czas stworzono wózki aktywne, których idea jest wciąż rozwijana o nowe modele. Również komplementarne urządzenia, takie jak schodołazy, byłyby jeszcze bardziej praktycznym sprzętem, gdyby umożliwiały samodzielne pokonywanie schodów. Jak dotąd, większość tego typu urządzeń wymaga bezwzględnie osoby towarzyszącej, która obsługuje schodołaz.

Światełkiem w tunelu może być produkt firmy Bartels – schodołaz gąsienicowy Stairmax. Jest to transporter przeznaczony do samodzielnego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami po prostych biegach schodowych, dzielonych spocznikami. Dodatkowo, schody muszą posiadać przynajmniej jedną barierkę zabezpieczającą, przy której odbywa się przejazd. Transporter dedykowany jest dla osób niepełnosprawnych, poruszających się samodzielnie na wózku. Podczas przejazdu nie potrzeba asysty osób trzecich. Urządzenie w bezpieczny i wygodny sposób może być obsługiwane wyłącznie przez kierowcę wózka. Samodzielne przemieszczanie się niepełnosprawnej osoby jest obarczone podwyższonym ryzykiem upadku, dlatego niemiecki producent schodołaza Stairmax za najwyższy priorytet obrał właśnie bezpieczeństwo oraz stabilność, ale i swobodę użytkowania. W tym celu użyto najwyższej jakości materiałów, zaś konstrukcję i sposób użytkowania zaprojektowano w możliwie najprostszy sposób. Powstało urządzenie spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa i jakości, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Poza ograniczeniami technicznymi samego urządzenia, jedynymi obwarowaniami dotyczącymi użytkowania go, jest wymóg całkowitej sprawności umysłowej i ruchomości kończyn górnych kierowcy.

Schodołaz Stairmax odznacza się bardzo dobrymi parametrami jezdnymi, co przy jednoczesnej samodzielności przemieszczania czyni go niezwykle funkcjonalnym transporterem. Idealnym dla samotnych osób prowadzących aktywny i niezależny tryb życia. Parametry jezdne zostały zebrane w tabeli z danymi technicznymi. Warto dodać jeszcze, że transporter Stairmax nadaje się do użytku zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – co czyni go jeszcze bardziej uniwersalnym. Bez problemu można go spakować i przewozić w bagażniku samochodu osobowego. Dodatkowo, dla tego transportera na rynku dostępny jest w opcji specjalny stelaż, który służy jako pomoc przy załadunku i wyładunku schodołaza z bagażnika. Jednocześnie stanowi on rodzaj drabinki – stelaża montowanego do ściany, który służy za podstawę dla transportera ustawianego w pozycji prawie pionowej. Dzięki temu oszczędza się miejsce przewidziane na przechowywanie urządzenia.Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie130 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Waga64 kg
Wymiary(dł.) 1473mm (szer.) 635mm
Prędkośćwjazd 20 stopni (6,50 m)/min zjazd 28 stopni (8,81 m)/min
Zasięgdo 200 schodów (w zależności od obciążenia)
Napędsilnik elektryczny 300 W, przekładnia ślimakowa
Baterie2 x 6 V / 20 Ah, Dryfit-Typ (bezobsługowe, żelowe)
Hamulecelektromagnetyczny

 

Cena: 16 000 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

 

Może zainteresuje Cię oferta: