Podnośnik pionowy Lift Plus JURA 14.10

Opis

Podnośnik pionowy Jura 14.10, jest dostępny na rynku od 2016 roku. Jego konstruktorami są specjaliści z firmy Lift Plus – renomowanego dystrybutora i instalatora urządzeń dźwigowych dla osób niepełnosprawnych. Podnośnik powstaje w zakładzie własnym firmy, dlatego łatwo jest dostosować go do specyfiki konkretnego miejsca montażu, a serwis jest szybki i kompleksowy. Firma Lift Plus skutecznie dostosowała swój projekt do wymogów polskich przepisów oraz oczekiwań klientów, czego dowodem jest ponad 2000 urządzeń tego typu zainstalowanych do tej pory w Polsce.

Podnośnik pionowy Jura 14.10 jest przeznaczony do użytkowania zarówno w budynkach publicznych (urzędach, punktach handlowych i obiektach kulturalnych), jak i w domach prywatnych oraz blokach mieszkalnych. Nie zajmuje wiele miejsca i jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wind. Likwiduje bariery architektoniczne o różnicy wysokości do 3 metrów. Dzięki modułowej budowie gotowych elementów jego montaż trwa tylko 1 dzień, zaś wszelkie niuanse producent indywidualnie opracowuje przy realizacji zamówienia. Atutem jest czytelny panel diagnostyczny dla trafnej diagnostyki i szybkiej konserwacji.

Urządzenie jest w pełni bezpieczne, ciche i komfortowe – umożliwia samodzielne przemieszczanie się osoby niepełnosprawnej razem z wózkiem inwalidzkim. Jest intuicyjne w obsłudze – posiada prosty panel sterowania wykonany z trwałej stali nierdzewnej i wyposażony w podświetlane przyciski. Z zewnątrz jest zabezpieczony blokadą kluczykową przed dostępem osób niepowołanych. Jednak największym atutem i podnośnika Jura 14.10 jest dostępna w opcji aplikacja na smartfony, umożliwiająca sterowanie przy pomocy telefonu komórkowego. Dedykowany program zapewnia dostęp do podnośnika większej liczbie osób bez konieczności dorabiania dodatkowych pilotów czy kluczyków. W miejscach publicznych z czynnym monitoringiem operator kamery ma możliwość zdalnego udostępnienia podnośnika osobie niepełnosprawnej i jednocześnie nie ma ryzyka, że dostaną się tam osoby nieuprawnione.

Aplikacja na telefonie umożliwia między innymi:

  • włączanie i wyłączanie podnośnika za pomocą komend SMS;
  • kontrolowanie urządzenia przy pomocy telefonu;
  • otrzymywanie bieżących informacji z opisem zdarzeń;
  • automatyczne powiadomienie serwisu w sytuacji krytycznej.

 

 

Parametry techniczne:

Napęd:                                    elektryczno-śrubowy

Prędkość jazdy:                       ~0,07 m/s

Zasilanie:                                400 V (230 V w opcji z falownikiem)

Wysokość podnoszenia:         3000 mm

Udźwig:                                   385 kg / 3 osoby

Wymiary zewnętrzne:             1280/1500 mm – wersja przelotowa

                                               1480/1500 mm – wersja kątowa z powiększonym podestem

Wymiary platformy:                910/1410 mm – wersja przelotowa

                                               1110/1410 mm – wersja kątowa z powiększonym podestem

Podszybie:                              70 cm lub rampa najazdowa

Gwarancja:                              2 lata

 

 

 

Dodatkowe informacje

Producent