Krzesło schodowe PLATYNA CU (tor krzywoliniowy)

Opis

Krzesło schodowe Platyna Cutor krzywoliniowy to duże udogodnienie dla osób z problemami ruchowymi. Takie wygodne i praktyczne krzesło przychodowe jest odpowiednie do wykorzystania przez osoby niepełnosprawne i starsze. W ten sposób można się swobodnie poruszać po przestrzeni domowej, korzystając ze swoich wnętrz w maksymalny sposób. Dzięki takiemu wyposażeniu, bariery architektoniczne nie będą stanowić już żadnego problemu.

Krzesełko jest odpowiednie dla osób, które chcą zyskać niezależność i samodzielność. Konstrukcja jest solidna, funkcjonalna i jednocześnie można sobie zapewnić znacznie lepsze bezpieczeństwo w trakcie poruszania się. Urządzenie odznacza się krzywoliniowym torem jazdy, dzięki czemu swobodnie można pokonać każdy zakręt. Zapewnia to nieograniczony dostęp na wyższe kondygnacje i piętra, a to jest doskonała wiadomość dla wszystkich osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Urządzenie montujemy do stopni schodów. Krzesełko instaluje się na szynie, która dopasowana jest do schodów. W ten sposób można bez problemu obsługiwać windę schodową. Nie wymaga to siły czy ingerencji w mechanizm. Wszystko jest całkowicie zautomatyzowane. Sterowanie odbywa się z poziomu krzesełka, gdzie znajduje się specjalny joystick, umieszczony w podłokietniku. Krzesełko można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Całość zasilana jest akumulatorami, co zapewnia komfort jazdy i niezawodność, a także dużą płynność poruszania się. Krzesełko nie zużywa zbyt wiele prądu, dzięki czemu jest to również ekonomiczne rozwiązanie. Zatrzymanie jest łagodne, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dla osoby niepełnosprawnej czy starszej.

Użytkownik ma w tym przypadku do czynienia z wieloma udogodnieniami. Sterowanie umieszczone w podłokietniku, a także przywoływanie windy odbywające się za pośrednictwem pilotów radiowych. Bezpieczeństwo zapewnia zapinany pas bezpieczeństwa. Mamy tutaj także wyświetlacz diagnostyczny, obrotowe siedzisko i kluczyk dostępu. Podnóżek jest składany, podobnie jak siedzisko i podłokietniki. Dodatkowo mamy tu czujniki bezpieczeństwa, zjazd awaryjny oraz możliwość wyboru profilu siedziska oraz wersji kolorystycznych tapicerki.

PLATYNACUDane

Dodatkowe informacje

Producent